Ke nevojë për ndihmë?

Ekspoloroni Shërbimet

do t'i mesosh te fluturojne por s'do ndjekin fluturimin tend. Do t'i mesosh te endrrojne por s'do kene endrren tende. Do t'i mesosh te jetojne por s'do jetojne jeten tende. Por ne cdo fluturim, ne cdo enderr dhe ne cdo jete do te mbeten gjurmet e marra ne edukim ne femijeri. (Nene Tereza)

Femijet jane si balonat

Kontakto me ne
Fëmijet jane si balonat

do t'i mësosh të fluturojnë por s'do ndjekin fluturimin tënd. Do t'i mësosh të ëndrrojnë por s'do kenë ëndrrën tënde. Do t'i mësosh të jetojnë por s'do jetojnë jetën tënde. Por në çdo fluturim, në çdo ëndërr dhe në çdo jetë do të mbeten gjurmët e marra në edukim në fëmijeri. (Nënë Tereza)

Misioni ynë

Kontribuojmë në vazhdimesi për një shëndet të mirë mendor të fëmijës dhe të familjes

Histori Suksesi

“Falenderoj shumë psikologen për suportin që i dha vajzës sime që pati një adoleshencë të veshtirë, por Lorela i dha asaj një mundësi të dytë”

Rexhina Lamaj

Rexhina Lamaj

“Pata një periudhë të errët me femijën tim dhe si çdo prind isha shumë i shqetësuar, por me ndihmen e psikologe Lorelës sot jam më e qetë dhe fëmija im është shumë më i zhvilluar

Belinda Hoxha

Belinda Hoxha

Misioni ynë

Kontribuojmë në vazhdimesi për një shëndet të mirë mendor të fëmijës dhe të familjes

Misioni ynë

Kontribuojmë në vazhdimesi për një shëndet të mirë mendor të fëmijës dhe të familjes

The Stories of Success

“Falenderoj shumë psikologen për suportin që i dha vajzës sime që pati një adoleshencë të veshtirë, por Lorela i dha asaj një mundësi të dytë”

Rexhina Lamaj

Rexhina Lamaj

“Pata një periudhë të errët me femijën tim dhe si çdo prind isha shumë i shqetësuar, por me ndihmen e psikologe Lorelës sot jam më e qetë dhe fëmija im është shumë më i zhvilluar

Belinda Hoxha

Belinda Hoxha

Misioni ynë

Kontribuojmë në vazhdimesi për një shëndet të mirë mendor të fëmijës dhe të familjes

Histori suksesi

“Falenderoj shumë psikologen për suportin që i dha vajzës sime që pati një adoleshencë të veshtirë, por Lorela i dha asaj një mundësi të dytë”

Rexhina Lamaj

Rexhina Lamaj

“Pata një periudhë të errët me femijën tim dhe si çdo prind isha shumë i shqetësuar, por me ndihmen e psikologe Lorelës sot jam më e qetë dhe fëmija im është shumë më i zhvilluar

Belinda Hoxha

Belinda Hoxha

Lexoni

Artikujt e Fundit

Si të aktivizoni fëmijët me aftësi ndryshe gjatë pushimeve të dimrit? 11 aktivitete orientuese për prindërit

  Nga Mariglena Muci, pedagogji e specializuar Pushimet e dimrit (të Krishtlindjeve dhe Vitit të ri) janë më të preferuarat për fëmijët. Përveçse zgjedhin të pushojnë, ata gjithashtu përgatiten për festat, të cilat i presin me shumë dashuri. Po kështu edhe fëmijët me aftësi ndryshe i pëlqejnë shumë këto festa. Por qëndrimi gjatë në shtëpi dhe shkëputja nga rutina e…

Bashkëprindërim me ish-partnerin; 7 këshilla për të qenë prindër të mirë edhe pas divorcit

Nga Eduart Tafa, psikolog   Këshilla për bashkë-prindërimin me ish partnerin Nëse ky është divorci juaj i parë, do të dëgjoni fjalët “bashkë-prind” mjaft shpesh. Por çfarë do të thotë kjo? Dhe si është e mundur ta bësh atë me dikë që të ka lënduar, tradhtuar ose thjesht ka ndaluar të të dojë? Ndoshta edhe ju keni ndaluar së dashuruari…

Na vizito

Adresa